SVĚŽÍ A KRÁSNÁ I PO 40? ZKUSTE BIOIDENTICKÉ HORMONY - VLASTA


Udržet si zdraví, krásu a elán co nejdéle chce každá z nás. A v dnešní době k tomu máme řadu šikovných pomocníků. Jedním z nejúčinnějších bioidentické hormony.

Čas běží každému z nás, i když to, jak rychle stárneme, je věc navýsost individuální. Podílí se na něm celkový stav našeho organismu, prostředí, ve kterém žijeme, i náš životní styl.Netřeba dodávat, že ty z nás, víceméně zdravě jí a pravidelně cvičí, jsou na tom o něco lépe. Nejsou to ovšem jen tyto, které stárnutí ovlivňují. Z padesáti procent na ně má vliv naše genetická výbava.

VITÁLNÍ ČTYŘICÍTKA
 

Děsíte se dne, kdy vám do života vstoupí menopauza? Není třeba. Jistě, menopauza v každém případě dříve či později přijde (nastává mezi čtyřicátým a šedesátým rokem), vy však můžete být dokonale připravená. I když naše ženské pohlavní orgány už nebudou produkovat tolik estrogenu, jako když nám bylo dvacet, lze jejich produkce výrazně podpořit zvenčí. Ptáte se jak? Velice snadno! Pomocí takzvané hormonální terapie je možné do těla hormony individuálně a citlivě doplňovat a vy se tak můžete cítit stejně jako ve třiceti.

ZA VŠÍM HLEDEJTE HORMONY
 

Produkce hormonů s věkem klesá, to je zákonitost života. Možná se budete divit, ale tento proces nenastává až s přibližujícím se obdobím klimakteria, ale mnohem dříve – už okolo pětadvacátého roku. Pleť začíná ztrácet na pevnosti a pružnosti, přichází o vláhu a tak se rychleji vytvářejí vrásky. S příchodem menopauzy se pak hormony dostávají do větší nerovnováhy než kdy jindy a my začínáme přemýšlet, co s tím. Jakou terapii zvolit, abychom na sobě nenapáchaly více škody nežli užitku? Mnoho zahraničních celebrit si oblíbilo léčbu bioidentickými hormony. Propaguje je jak herečka Suzanne Somers (66) ze seriálu Krok za krokem, která o nich píše ve své knize The Sexy Years, ale také třeba popová královna Madonna (54) či americká televizní hvězda Oprah Winfrey (59). V čem tkví jejich kouzlo?

 

 

Bioidentické hormony jsou přirozené hormony, které svojí strukturou naprosto odpovídají hormonům tělu vlastním, takže se nemusíme bát žádných vedlejších účinků. Spolehlivě navazují na hormonální receptory, do kterých zapadají jako klíč do správného zámku, což vyvolá námi žádoucí výsledný efekt. Způsobů, jak je do sebe můžeme dostat, je několik, ale nejjednodušší a pro tělo nejšetrnější je aplikace pomocí krémů, které jsou připravovány individuálně na základě našich nedostatků a míře poškození pleti. Buněčné aktivátory, které každý krém obsahuje, povzbuzují přirozenou funkci buněk, která se s věkem snižuje. Kromě těchto aktivátorů jsou krémy obohacené dalšími pečlivě vybranými ingrediencemi, např. vitaminy, antioxidanty, fytohormony, či rostlinnými extrakty, které pomáhají pleť regenerovat a chrání buňky proti poškození. Že tato léčba opravdu funguje, můžete vidět na již zmiňovaných dámách, kterým by jejich věk nikdo ani zdaleka nehádal.

PŘÍRODNÍ POMOCNÍCI
 

Léčba hormony je sice úžasná, ale ne zrovna dvakrát levná záležitost. Ale nezoufejte, pokud bioidentickou hormonální terapii z nějakého důvodu podstoupit nechcete nebo nemůžete, pomoc najdete i v přírodě. Udržet si vitalitu a mládí, vám pomůžou:

 • MINERÁLNÍ A ESENCIÁLNÍ LÁTKY
  Délku života může ovlivnit také příjem minerálních látek a stopových prvků. Zvlášť důležitý je vitamín C, vitamíny skupiny B, železo a zinek. Do svého jídelníčku proto zařaďte velké množství ovoce a zeleniny, potraviny, které obsahují vlákninu, maso a mléčné výrobky.
 • KOENZYM Q10
  Je velmi důležitá látka, která se podílí na všech pochodech v těle, podporuje tvorbu energie a dodávku kyslíku krvi do všech důležitých orgánů. Nejvyšší koncentrace Q10 je v srdci, plicích a ledvinách. Už ve čtyřiceti má však člověk této látky v porovnání s dvacetiletým člověkem o 30 % méně. Proto je důležité její přísun zvýšit, např. užíváním potravinových doplňků. Nedostatek Q10 totiž může mít na váš organismus neblahý dopad – např. ztrátu vitality, předčasné stárnutí, sníženou schopnost koncentrace, či oslabení imunity.
 • CHLORELLA
  Je druh řasy, které se přezdívá přírodní antibiotikum. Obsahuje látku chlorellin, jež má antibakteriální a antioxidační účinky. Pravidelné užívání této sladkovodní zelené potvůrky přispívá ke zvýšení imunity a zlepšení sexuální výkonnosti, odstraňuje chronickou únavu, podporuje trávení a působí jako prevence proti rakovině a srdečním chorobám.
 • KREATIN
  Myslela jste si, že tento potravinový doplněk je výhradně doménou sportovců, kteří chtějí mít nabušené svaly? Omyl! Kreatin je skvělým pomocníkem i v boji proti předčasnému stárnutí. Zlepšuje regenerační schopnost buněk, snižuje hladinu cholesterolu a brání vzniku srdečně-cévních onemocnění. Mezi nejbohatší zdroje kreatinu patří maso a ryby.