Allergy senzor


Test Allergy sensor je mezinárodně nejuznávanější nástroj pro diagnostiku alergenních složek v organismu.


Z kapky krve lze zjistit až 117 alergenů, které mohou v průběhu života způsobovat zdravotní problémy. Výhodou je přesnost, která je zajištěna díky rozboru DNA obsažené v krvi. Celý proces testování je tak i mnohem příznivější pro testování alergií u malých dětí. Už není potřeba podstupovat náročné kožní testy, které zanechají na pokožce vyrážku a navíc nejsou zcela vždy přesné.

Odhalení specifických protilátek v krvi pomáhá identifikovat citlivost ještě před vznikem alergické reakce. Sensor alergií nabízí novou metodu, která může díky inovativní technologii identifikovat konkrétní protilátky zaměřené proti velkému množství substancí způsobujících alergie. Tento test je rychlý, spolehlivý a provádí jednoznačný analytický krok.

 

 


Zahrnuje především tyto alergeny:


 • Rostliny: pyly trav, bylin, stromů a slunečnice
 • Zvířata: psi, kočky
 • Hmyz: včely, roztoči, švábi
 • Latex: Kaučukovník brazilský
 • Jídlo: vejce, kravské mléko, mrkev, celer, broskev, kiwi, jablka, pšenice, krevety, lískový ořech a kešu

Víte, z čeho tato přecitlivělost pochází?
Alergie se vyskytují tehdy, pokud má imunitní systém přecitlivělé reakce na obvykle neškodné látky: tělo kvalifikuje tyto látky jako cizí, též jako alergen. Imunitní systém vytváří protilátky proti odpovídajícímu alergenu již při prvním kontaktu se zdrojem alergenu (= přecitlivělost), která může vyvolat akutní imunitní odpověď (= symptom) při jakémkoliv dalším kontaktu. Proto čím dříve přijmete preventivní opatření k zabránění a snížení alergické reakce, tím dříve se zastaví nezdravý vývoj alergie.

Jaké informace test poskytuje?
Allergy sensor test určuje individuální profil přecitlivělosti a umožňuje poté vyvodit závěry o možných zkřížených reakcích a mnohonásobných přecitlivělostech.
Příklad: Pacienti, kteří reagují na pyl břízy, často nesnášejí potraviny obsahující podobné látky jako např. jablka, mrkev, celer. Základní křížová citlivost mezi spřízněnými komponenty z různých zdrojů lze vyčíst Allergy sensor testem v jediném kroku.

Jak poznáte, že máte alergickou reakci na specifické substance?


Patologická přecitlivělost vašeho imunitního systému může být odpovědná za následující symptomy:

 • Tekoucí nos, permanentní kýchání, svědění nebo slzení očí
 • Kašel, dušnost
 • Kožní vyrážky, otoky
 • Onemocnění zažívacího systému a průjmy

Jaké výhody nabízí Sensor alergií v porovnání s ostatními testy?


K provedení testu stačí pouze pár kapek krve z prstu. Postup je obecně bezbolestný a jemný. Zatímco ostatní testovací metody využívají velmi složité extrakty (např. ze zvířecí srsti, pylů, roztočů nebo latexu), Allergy sensor test využívá vysoce čisté přírodní nebo vyrobené alergeny. Proto umožňuje přesné určení alergií.


Na základě výsledů lékař poskytne následující informace:


 • Přesný popis alergenů odpovědných za vaše příznaky v jediném kroku.
 • Stanovení vašeho individuálního alergického profilu, který bude sloužit jako podklad k výběru nejvhodnější terapie, např. léky nebo vakcína proti alergii (= specifická imunoterapie).
 • Doporučení preventivního opatření k zamezení nebo zmírnění alergických příznaků (při vyloučení jakéhokoliv kontaktu s alergenem).

Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: