QUIKREAD ANALYZÁTOR

Nejnovější přístroj QuikRead dokáže exkluzivně zjistit bakteriální zánět a můžeme tak poté určit, zda je nutné podání antibiotik. Odhalíme i možné okultní krvácení, které je čím dál častěji zmiňováno ve spojitosti s rakovinou tlustého střeva.


C – Reaktivní Protein CRP


C – reaktivní protein je nejcitlivější marker zánětů v těle. Jako takový je po dlouhou dobu používán k rozlišení bakteriální a virové infekce, zhodnocení těžkého poškození tkání a monitorování antibiotické léčby. Vyšetření CRP stanoví, zdali jsou při Vaší nemoci nutná antibiotika, nebo se bez nich obejdete a postačí vitamíny a klidový režim.

Průběh vyšetření: vyšetření probíhá na základě odběru kapky krve z prstu pacienta a výsledek znáte ihned.

Strep A


Přímé vyšetření antigenu Streptococcus pyogenes z výtěru krku. Bolesti v krku jsou běžnou příčinou návštěvy lékaře. Jsou obvykle důsledkem zánětlivé odpovědi na virovou nebo bakteriální infekci. V závislosti na věku a dalších faktorech je ale většina infekcí virového původu. Správným rozpoznáním původce infekce je snížena nutnost podání antibiotik, nebo lze přesně zacílit antibiotickou léčbu.

Průběh vyšetření: vyšetření obnáší pouze výtěr z krku a výsledek je hotový během několika minut.
 

FOB – vyšetření okultního krvácení


Kolorektální karcinom je jedním z nejčastěji diskutovaných nádorových onemocnění. Česká republika je aktuálně na prvním místě, co se týče výskytu tohoto druhu karcinomu. Kolorektální karcinom je přitom dobře vyléčitelný, pokud je odhalen včas. Riziko karcinomu můžete významně snížit pravidelným vyšetřováním okultního krvácení 1x ročně po čtyřicátém roce věku.
FOB testy detekují stopová množství krve ve stolici.

Průběh vyšetření: vyšetření se provádí ze vzorku stolice, je jednoduše proveditelné a výsledek znáte ihned.


Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: