Prim. MUDr. Monika Golková

Milí  klienti,

v dnešní uspěchané době máme málokdy čas se na chvíli zastavit a zamyslet se nad otázkou, zda jsme doopravdy šťastní. Každý den prožíváme v setrvačnosti a snažíme se zvládnout, co musíme. Postarat se o rodinu, být ve svém oboru ti nejlepší, sportovat a alespoň trochu spát. Ale co to štěstí vlastně je? Povýšení? Značkové oblečení nebo snad nový dům? Až vaše tělo všechen ten tlak přestane zvládat, ozve se. A pokud ho nebudete poslouchat, zjistíte, že vám to vaše štěstí protéká mezi prsty. Zdraví je totiž víc než všechny peníze světa. Bez něho nemůžete v práci fungovat a péče o rodinu i domácnost se může stát nemyslitelná. Ochraňujte ho proto víc, než svá bankovní konta. Bez nich přeci přežijete.

Pokud vám kvalita vlastního života nebo života vašich blízkých není lhostejná starejte se o sebe v čas a kvalitně. A i když nemáte žádné fyzické obtíže, pamatujte, že prevence je nesmírně důležitá. Když nic jiného tak se utvrdíte v tom, že vy to své štěstí stále máte a můžete ho naplno využít.

Od srdce

 

Primářka MUDr. Monika Golková 


Po vystudování oboru všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové působila v letech 1998 – 2003 na neurologické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Odborným garantem ji byla osobnost této disciplíny Jaroslava Nebudová. S obrovským zájmem přitom sledovala vývoj Anti-Aging medicíny ve světě, která ji oslovila a rozhodla se ji na Universitě v Charleroi v Belgii vystudovat. Po tříletém studiu, v roce 2005 úspěšně vykonala atestaci z Anti-Aging medicíny v Monte Carlu.

Už jako certifikovaný Anti-Aging specialista založila v roce 2005 Asociaci medicíny proti stárnutí ČR s cílem rozšířit certifikovanou medicínu proti stárnutí mezi lékaře a také celou populaci české republiky. Následně v roce 2006 založila první privátní certifikovanou Anti-Aging kliniku A2C ANTI-AGING CLINIC, která je centrem nejmodernějších diagnostických a terapeutických postupů Anti-Aging medicíny. V roce 2008 se klinika rozrostla o dvě pobočky v Karlových Varech, specializovaných na zahraniční klientelu.

V současné době Monika Golková působí jako jediný certifikovaný Anti-Aging specialista v České a Slovenské republice. Je primářkou A2C ANTI-AGING CLINIC, členem vědecké rady World Society of Interdisciplinary Anti-Aging Medicine, vědeckým koordinátorem řady světových Anti-Aging kongresů, členem American Academy of Anti-Aging Medicine a International Hormonal Society. Zároveň působí jako prezidentka Asociace medicíny proti stárnutí ČR.

MUDr. Moniku Golkovou jste mohli vidět například v pořadech České televize i televize Prima. Pravidelně přispívá do odborných i lifestylových časopisů a je odborným garantem časopisu ANTI-AGING a PRIME. Je autorkou dvou knižních publikací – Jím a mládnu aneb Anti-Aging na talíři vydanou v roce 2008 v rámci Edice České televize a knihy Anti-Aging – Jak si zachovat mládí a krásu vydanou v roce 2010 nakladatelstvím GRADA. Kniha byla také přeložena do ruského jazyka. Pravidelně přednáší na konferencích s mezinárodní účastí a aktivně se podílí na rozvoji světové medicíny proti stárnutí.

 

PROFESNÍ ŽIVOTOPIS

 • Lékařská Fakulta University Karlovy v Hradci Králové, obor všeobecné lékařství ukončeno 1998
 • Neurologicka klinika Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze 1998-2003
 • Atestace z neurologie   2001
 • Aura Medical Clinic -  zakladatelka, 2004-2005
 • Studium Anti-Aging medicíny na Universitě v Charleroi, Belgii 2003-2005
 • Atestace  z Anti-Aging medicíny v Monte Carlu  březen 2005
 • LaserPlastic klinika – Anti-Aging specialista -  2005-2006
 • A2C – Anti-Aging Clinic – zakladatelka a primářka kliniky 2006 až dosud

Členství v odborných společnostech
 

 • AMPS ČR  Asociaci medicíny proti stárnutí ČR  - prezident
 • A4M American Academy of Anti-Aging Medicine - člen
 • World Society of  Anti-Aging  Medicine – člen vědeckého výboru
 • Europian Organisation of Scientific Anti-Aging Medicine – člen vědeckého výboru
 • IHS International Hormone Society


Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: