LipotransferVýhody výplní tukem


Zákrok se provádí v lokální anestezii a z hlediska efektu a trvanlivosti převažuje v oblasti kruhů pod očima či korekce tzv. kuřáckých vrásek nad kyselinou hyaluronovou. Omladit lze i “ stařecké ruce”, způsobený ubýváním kolagenních vláken v kůži a redukcí podkoží i atrofií malých svalů ruky. Při jednom výkonu lze tuk aplikovat i do více oblastí najednou, jediným kritériem je odebrané množství a počet i velikost lokalit, kam se má aplikovat.


Po zákroku


Při aplikaci mohou pacienti pociťovat mírnou bolest a tlak. Protože se aplikace se provádí speciální kanylou o průměru 0,4 - 0,9 mm, což odpovídá vpichu po odběru krve, jsou následné jizvičky nepatrné. Po zákroku může pacient odejít po svých domů a je dobré dodržovat dva až tři dny klidový režim. Po výkonu mohou být pár dní otoky, které se nedoporučuje chladit, ale je možné užít běžná analgetika či potírat mastí na hematomy. Při korekci pigmentových kruhů pod očima je patrné prosvítání tukové emulze žlutavé barvy pár dní, při korekci vrásek je toto zabarvení zanedbatelné.


Výsledky


První výsledek je patrný okamžitě, ale finální výsledek vidíme až po 2-3 měsících minimálně, kdy je proces hojení z velké části ukončen. Část tuku, která se vstřebá vytvoří podklad pro kolagenovou síť, která pak “ztlustí” kůži v dané lokalitě a tím je docílen očekávaný efekt. Pro komunikaci s námi můžete využít i kontaktní formulář: