NOVÝ KONCEPT PÉČE O PLEŤ

Hormonální produkce s věkem klesá a hormony jsou jakýmisi biologickými hodinami pleti. Udržují pleť krásnou a svěží. Jsou zodpovědné za správnou produkci kolagenu a elastinu, zdravou hydrataci pleti a její buněčnou regeneraci. Jak je ale přirozeně doplnit a zůstat krásná?


Krém je připravován individuálně na základě nedostatků a míře poškození pleti. Můžete si tedy zvolit variantu lehkou, intenzivně pečující, nebo vše podpořit ještě celkovým působením na organismus pomocí specifických bio-identických hormonů. Přičemž účinné látky se z krému uvolňují postupně, na rozdíl od injekcí, které způsobí obrovskou nástupní hladinu, která postupně klesá až pod normál. Zároveň díky nanášení na pokožku předejdete poškození trávicího traktu a není se třeba obávat poškození jater ani horšího vstřebávání v závislosti na jídle.

Buněčné aktivátory obsažené v krému povzbuzují přirozenou funkci buněk, která se s věkem snižuje a jsou schopny ji aktivovat a až zdvojnásobit. Proto jsou do krémů s bio-dentickými hormony často přidávány pečlivě vybrané ingredience – vitamíny, antioxidanty, rostlinné extrakty, fytohormony, polyfenoly a mastné kyseliny, které podporují schopnost buněk bránit se poškození. Biomimetické peptidy jsou přírodní variantou botulotoxinu. Pomocí soustavné relaxace svalů působí na vyhlazení vrásek okolo očí, na čele a kolem úst i u těch, kteří zrovna nepreferující botulotoxinové injekce. 

 

 


Hormony a pleť
 

  • Estrogen - hormon ženské krásy. Stimuluje syntézu kolagenu, podporuje produkci mukopolysacharidů – které stabilizují udržování vody v pleti. Zvyšuje schopnost kožních buněk dělit se a regenerovat se, čímž se zmírňují hluboké kožní vrásky. Estrogen má také silný antioxidační efekt a chrání pleť proti poškození negativními vlivy prostředí.
  • Progesteron - hraje důležitou roli v remodelaci kolagenu a tudíž regeneraci pleti. Zpevňuje podpůrnou vazivovou tkáň a redukuje její enzymatickou resorpci. Pleť se stává pevnější a zářivější. Progesteron má silný protizánětlivý efekt. 
  • Melatonin – je silný pleťovým antioxidantem. Chrání pleť proti negativním vlivům z okolního prostředí. Vytváří protekci proti slunečnímu záření a vzniku nežádoucích pigmentových skvrn. Udržuje ochranou bariéru pleti v pohotovosti a dokonce zpomaluje růst nežádoucích chloupků.
  • Androstanolon – dodává pleti větší pevnost. Podporuje tvorbu elastinových vláken a stabilizuje podpůrnou vazivovou tkáň.

Možnosti využití
 

  • Obličej - Mladistvá, pružná pokožka – to je výsledek pravidelných dávek „hormonu mládí“ DHEA, jehož tvorba bohužel začíná slábnout už okolo čtyřicítky. Jeho nedostatek se projevuje nejen ochabnutím a suchou pletí, ale i nedostatkem energie – člověka nic nebolí, ale necítí se jaksi ve své kůži. Můžou se objevit i drobné problémy s klouby.
  • Horní ret - Na tomto místě se možná za pár let objeví drobné svislé vrásečky. To že je kůže zatím vypnutá, je zásluhou „protivráskového hormonu“ estrogenu. Jeho nedostatek způsobuje i křehčí kosti, protože je ho zapotřebí při tvorbě nové kostní tkáně. Progesteron je zase hydratačním a protizánětlivým hormonem a nedovolí našemu tělu a tváři, aby zbytečně otékala.
  • Oči - Opuchlá víčka a oteklý obličej, ale i hrubší hlas, zpomalené reakce, únavu a depresi – to všechno může mít na svědomí snížená funkce štítné žlázy. Jde o klíčové hormony, které můžou chybět v každém věku. V klasické medicíně se sleduje a doplňuje především hormon T4 (thyroxin), ze kterého se vytváří aktivní hormon T3 (trijodtyronin). Některým lidem ale chybí enzym, který pomáhá T4 na T3 přeměňovat, takže běžná léčba není dostatečně účinná. 
  • Bříško nebo stehna - Dosud bezchybné tělo se s příchodem klimakteria začne zakulacovat, a to i tehdy, když jeho majitelka nezmění svůj životní styl a nedopřeje si navíc ani kostku cukru. Může za to ženský pohlavní hormon estrogen, jehož produkce se okolo 50. roku výrazně snižuje. Když začne estrogen ubývat, organismus se snaží udržet dostatek hormonálně aktivní tkáně, kterou je mimo jiné také tuk, což vede k nadváze.