Suzanne Sommers


Herečka a inspirativní žena

 

Při pohledu na fotografii Suzanne Sommers si jistě většina z Vás vybaví postavu Carol ze seriálu Krok za krokem. Suzanne ale není jen skvělá komediální herečka, ale i spisovatelka a propagátorka zdravého životního stylu, specializující se na medicínu proti stárnutí. Proto nemohla jako host chybět na posledním kongresu Anti-Aging medicíny v Las Vegas, kde hovořila o své nové knize a o tom, jak ji síla přeměny pomocí terapie bioidentickými hormony inspirovala k oslovení milionů stárnoucích mužů a žen. Nevěříte, že tato terapie funguje? ... A hádali byste Suzanne šedesát let?

Sexy léta 

 

Impulzem k napsání první knihy The Sexy Years, která vyšla roku 2004, byly symptomy menopauzy (zvýšení hmotnosti, snížená sexuální žádostivost, návaly horka a špatný spánek), které zcela změnily život Suzanne v neštěstí, kdy se většinu času cítila rozhozená, unavená a podrážděná. Její úsilí znovu nabýt zdravé duše a těla a zlepšit kvalitu svého života ji vedlo k objevu bioidentických hormonů - přírodních hormonů, které napodobují hormony produkované v našich tělech, které během procesu stárnutí mizí z našeho těla. V knize The Sexy Years Suzanne popsala svou cestu zpět k optimálnímu zdraví, představila milionům žen terapii bioidentickými hormony a změnila tak jejich pohled na menopauzu. Vytvořila důležitého průvodce pro lidi, kteří chtějí změnit svůj život a vyzkoušet si výhody optimální hormonální rovnováhy.

 

 

Kolik úsilí stojí vypadat dobře?


Skutečností je, že kdekoliv se objeví, přicházejí za ní ženy i muži z celých Spojených států a skutečně se zajímají o tento nový druh lékařství. Jak říká: lidé se na mě a mého manžela dívají, jakoby chtěli říct: Co vy dva děláte? Kolik je to práce? Já vždycky říkám: Tahle věc ohledně stárnutí si žádá nějaké úsilí, pokud ji chcete dělat úspěšně. Musíte se tomu věnovat a přidat dvacet minut péče po ránu, podle toho, jak do hloubky chcete jít. The Sexy Years byla první knihou, která se zabývala myšlenkami jako Cítím se mizerně, nemůžu spát, nemohu kontrolovat své nálady, nabírám váhu, moje sexuální libido neexistuje, atd. Od té doby, co jsem doplnila své pohlavní hormony se cítím skvěle.

Věčně mladý


Ve své nové knize Ageless (Nestárnoucí), posouvá Suzanne terapii bioidentickými hormony ještě dál a představuje inspirující a lékařsky ověřený způsob, jak zpomalit proces stárnutí a zachovat si zdravý, pulzující a aktivní sexuální život s výbornou psychikou pomocí posilování přirozené obranyschopnosti těla proti onemocněním souvisejícím se stárnutím, jako například rakovině, onemocněním srdce a Alzheimerově chorobě. Kniha Ageless, plná nejnovějších informací o terapii bioidentickými hormony a Anti-aging medicíně, umožnila setkání šestnácti předních Anti-aging lékařů, kteří jsou v první linii revoluce v medicíně, aby ukázali, jak jsou tradiční přístupy ke stárnutí žalostně nedostatečné a zastaralé. A jaký je dle Susanne klíč k úspěchu? Pokud skutečně začnete objevovat hormony, uvědomíte si, že jsme poslední generací, která může očekávat smrt staromódní cestou, na srdeční onemocnění, rakovinu či Alzheimerovu chorobu. K tomu dojde, pokud se nerozhodnete naskočit na tento rychlý vlak a prozkoumat tento nový druh lékařství. Je důležité změnit přístup ke svému zdraví a naučit se, jak vaše tělo pracuje, abyste byli posíleni podstatnými informacemi při setkání s lékařem. Pokud cítíte, že na Vás má Váš lékař celkem osm minut a je pro něj lepší napsat vám předpis, je něco špatně! Je čas se posunout a najít lékaře, který o vás bude mít zájem. Potřebujete rozumět účinkům léků a pokusit se jejich užívání co nejvíce vyhnout kromě toho, pokud je potřebujete vzhledem k bolesti, infekci či duševnímu onemocnění. V každém případě zkouším nejprve přirozenou cestu. Pro mě jsou první linií obrany bioidentické hormony. Posílí a upraví hlavní hormonální systém, jako například inzulin, pohlavní hormony, hormony štítné žlázy, kortizol a hormony nadledvinek. Jakmile je máte posílené, lépe spíte, ztrácíte váhu a jste více odolní vůči onemocněním vázaným na stárnutí.

Stárnutí je pro mě zkušenost absolutního blaha. A to je, jak Suzanne tvrdí, jen začátek výhod bioidentických hormonů. Čím hlouběji v terapii hormony jdete, tím lépe se cítíte, tím více energie a vitality máte, tím více vzrušující to je. Pro mě je stárnutí zkušenost blaha, absolutního blaha. Nezajímám se, kolik Vám je let, vždycky se ptám, jak mladá je vaše energie? Chce se Vám vstávat a vyskočit z postele? Když vyskočíte z postele, cítíte se bezbolestně? Toto jsou skutečně zlaté roky. Přestože zlaté roky bývaly spojovány s prošedivělými lidmi, u nichž se objevují vrásky. My, rodiče generace baby boomu, si myslíme: dobrá, pocity úzkosti mládí jsou pryč, již se nestrachuji, kdo jsem a co budu dělat, svou úlohu jsem vykonala výchovou dětí, konečně jsem si našla svého pravého přítele a teď si můžu užít svůj život v dobrém zdraví a vitalitě.