ROZHOVOR PETRA SVOBODA - tradiční krása

Je krásná, úspěšná, zaneprázdněná a navíc to vypadá, že snad nestárne. Vyzpovídali jsme známou moderátorku Petru Svobodu, co stojí za jejím úspěchem a jaká byla její cesta k anti- agingu. 


Za svůj život jste vyzkoušela několik zaměstnání, od modelingu přes redaktorku, až po moderátorku a do- konce i příležitostnou herečku. Co z toho vás baví nejvíc?

Vždy mě lákal svět médií a toužila jsem v něm pracovat, proto jsem vystudovala obor PR a mediální komunikace. Začínala jsem jako redaktorka v několika časopisech, příležitostně se věnovala modelingu a dva roky pracovala v Abu Dhabi jako PR manažerka. Později, po návratu do České republiky, jsem se přes konkurz dostala do televize Nova. A mohu říct, že mě práce moderátorky naprosto naplňuje. Ráda také zkouším nové věci a přijímám výzvy, role ve filmu pro mě tedy bylo příjemné zpestření, stejně jako moderování večerních soukromých eventů, čemuž se také věnuji. 

Jaké to bylo zahrát si ve filmu? Koho jste v něm vlastně ztvárnila?

Jak jsem řekla, bylo to příjemné zpestření a nová zkušenost. Vždy mě zajímalo jak vzniká film a ráda jsem toho byla součástí. Hrála jsem zhruba třicetiletou auditorku Danku, která dostává z průšvihů svého mladšího bráchu a díky tomu se vlastně zamiluje.

Moderovat televizní noviny je náročné. Býváte nervozní nebo jste si už zvykla?

Samozřejmě, že k živému vysílání tréma patří a zpočátku jsem bývala nervózní hodně. Dnes už je to lepší, ale stále mám ke své profesi velký respekt a snažím se nic nepodcenit.

Malé dívky touží být zpěvačkami, modelkami nebo ještě lépe princeznami. Měla jste to také tak? Nebo jste si přála být něčím úplně jiným? Toužila jste po práci v médiích odjakživa?

Jako malá holčička jsem toužila být zpě- vačkou. K práci v médiích jsem ale začala in- klinovat už na základní škole. Bavilo mě psát slohové práce, přispívala jsem do školních časopisů... Takže vlastně dělám to, čím jsem se toužila stát.

Říká se, že v médiích je to na ostré lokte a bratr nezná bratra... Poštěstilo se vám a našla jste v branži souznící duši?

Samozřejmě, že jsem se během, dnes už deseti let, práce v médiích setkala s předsudky a lidmi, kteří nebyli zrovna přátelští. Byla jich ale menšina. Mohu říct, že mám na kolegy štěstí a s řadou z nich jsme přátelé. 

Jaký máte pohled na módu? Který styl je vám nejbližší a co byste naopak nikdy neoblékla?

Mám ráda přírodní barvy jako béžovou, hnědou, bílou a také přírodní materiály jako semiš, vlnu, bavlnu nebo hedvábí. Dávám přednost jednoduchosti před okázalostí.

Když jsme u módy... Máte nějakou oblíbenou značku či módní návrhářku, která vás nikdy nezklame?

V běžném životě ráda nakupuji přes internet, baví mě například značka ALLSaints. Z českých návrhářů spolupracuji se značkou Tradice za kterou stojí módní návrhářka a ilustrátorka Zuzana Osako nebo se salónem Poner.

Jste plně pracovně vytížená a navíc jste ještě maminkou pětileté dcerky Ráchel. Jak to všechno zvládáte?

Naštěstí mi pomáhá celá rodina včetně přítele. Máme také paní Jitku, která Ráchel občas hlídá. I přesto je občas náročné to všechno zorganizovat.

V čem je vám dcera podobná?

Myslím, že je Ráchel už teď velká osobnost. Po mně je určitě trochu tvrdohlavá a netrpělivá, ale také hodně zvídavá.

Jaká je vaše nejmilejší chvíle?

Určitě jsou to chvíle s dcerkou a přítelem.

Vaše práce je velmi náročná nejen na psychiku, ale také pro vaši pleť a vlasy. Před každým vysíláním pokožku zatěžujete spoustou make-upu, do toho stres... Podepsalo se to na ní?

Na pleti i vlasech je každodenní zátěž samozřejmě znát. Hodně mi pomohla paní primářka Monika Golková se kterou spolupracuji a také procedury v anti-aging clinic A2C. Například díky speciálním vitaminovým infuzím mám víc energie a hydratovanou pleť. O vlasy se mi dlouhodobě stará salon Yes visage. 

 

 

VITAMINOVÁ BOMBA V PODOBĚ INFUZÍ

Vysoké dávky vitamínu C aplikované přímo do žíly jsou novým způsobem pro podporu imunity a mozkových neurotransmiterů, regeneraci ko- lagenu a elastinu, dodávají tělu větší energii a vitalitu a nově se také vy- užívají jako součást léčby rakoviny a dalších onemocnění. V anti-aging clinic A2C jsou nabízeny v rámci regenerační terapie a stojí za nimi dlouholeté zkušenosti. Nejdůleži- tějšího ze všeho je čistota produktu bez přítomnosti konzervačních lá- tek a příměsí aluminia, jedině tak do organismu totiž dostáváme jen to nejlepší bez další zbytečné zátěže. - tato část být nemusí, pokud je text moc dlouhý. 


Vím o Vás, že aplikujete anti-aging medicínu. Jak jste se k tomuto oboru dostala?

Dlouhodobě mě zajímá zdravý životní styl a do anti-aging clinic A2C jsem se dostala již před lety, kdy jsem pracovala ve Spojených Arabských Emirátech. Potřebovala jsem speciální péči o pleť, která trpěla mým častým cestováním a pobytem na slunci.

Doporučila byste tento směr i dalším lidem? A to nejen z mediálního světa?

Vyzkoušela jsem zatím vitaminové a detoxikační infuze, které mi dodaly mnoho energie a cítím se po nich dobře. Takže ano.

Dodržujete zdravý životní styl nebo patříte mezi ty, které hřeší a raději sportují?

Snažím se jíst kvalitní potraviny, ale občas určitě hřeším. Kompenzovat se to snažím cvičením jógy, když mi vyjde čas :-).

Máte nějaký prozatím nesplněný sen?

Myslím, že nejdůležitější je zdraví a pohoda mých blízkých a dostatek životního optimismu.

TRADICE - MÓDA INSPIROVANÁ MORAVSKÝMI KROJI


Za módní značkou Tradice stojí kreslířka a návrhářka Zuzana Osako, která svou kariéru odstartovala jako modelka. Cestovala po celém světě a mezi přehlídkami se věnovala právě kreslení. Speciální pozornost přitom věnovala oblečení a doplňkům svých kreslených hrdinů. Během těchto let se podívala také do Tokya, kde poznala svého manžela. Zůstala, založila výtvarnou školičku Shanti pro rodiče s dětmi a nadále rozvíjela své ilustrace. Po přestěhování do České republiky navázala spolupráci s předními českými i zahraničními designéry, značkami, firmami, časopisy, televizními pořady, blogy a známými osobnostmi. V současné době se naplno věnuje své nové značce Tradice, která je inspirována moravskými kroji. Kolekce jsou plné výšivek, květovaných vzorů a kvalitních materiálů.
Více informací se dozvíte na www.tradice.org. 

 

 

Biografie


 

  • Vystudovala Vysokou školu mezinárodních a veřejných vztahů v Praze
  • Pracovala jako novinářka v několika tištěných magazínech
  • Následně působila jako PR manažerka ve Spojených Arabských Emirátech v Abu Dhabi ve společnosti zapůjčující luxusní lodě
  • Po dvou letech se vrátila do České republiky za svým budoucím manželem, managerem Janem Svobodou
  • V současné době pracuje Petra jako moderátorka televizních novin v televizi Nova.
  • Je maminkou pětileté dcery Ráchel