Rozdělení stravy


  • Červená znamená nebezpečí. Takto označeným potravinám byste se měli striktně vyhýbat, a to alespoň půl roku, aby střevo dostalo čas dát se do pořádku.

  • Oranžové si smíte dopřát jen výjimečně, nanejvýš jednou za měsíc.

  • Se žlutými už je to o něco veselejší, smíte je jíst, jen byste to neměli přehánět.

  • A zeleně označené potraviny? Pro vás ideální, dávejte si je, co hrdlo ráčí!


Seznam potravin, rozdělených do barevných pásem, dostanete společně s několika tipy, jak si udržet své oblíbené potraviny v jídelníčku, čím nahradit jednotlivé intolerantní jídla. Některé tipy byste raději ani nechtěli vědět a líbit se vám nejspíš nebudou ani trochu, například když zjistíte, že jste vysoce intolerantní na kravské mléko a obilí. Když to ale vydržíte, odměna se dostaví.

"Jakmile se začnete držet rozdělené potravy, první výsledky jsou vidět už za dva, tři dny," ujišťuje doktorka Golková.

"Zjistíte, že vám splasklo břicho, že se vám zrychlil metabolismus a zlepšilo trávení, takže dochází k přirozené úpravě váhy. Samozřejmě záleží na výchozím stavu, ale klienti běžně zhubnou osm až deset kilo, aniž by se o to nějak zvlášť snažili. Vyrýsuje se postava, protože tělo dostává přesně ty živiny, které potřebuje a nevytváří zbytečný tuk. Člověk je energičtější, má lepší výkonnost a aktivnější mozek.

Úměrně se zlepšením stavu střeva a postupem detoxikace organismu upravují i jiné problémy, např. klasické alergie. "Řekněme, že budete mít alergii na kočičí srst a přitom intoleranci na mléko. Když mléko nebudete několik měsíců pít, výrazně se zmírní i vaše imunitní reakce na kočku," vysvětluje lékařka. "Když se dáte do pořádku, může pak dojít i k tomu, že budete moci omezeně konzumovat dosud zakázané potraviny."

 

 

 


TAKŽE NEPROPADEJTE PANICE, POKUD VÁM ZAKÁŽOU MILOVANOU ČOKOLÁDU. NENÍ TO NA VĚKY!​


TEST POTRAVINOVÉ INTOLERANCE - ALCAT TEST

zpět